JUBILEUSZOWE XX BIEGI ULICZNE IM. JANA KIELASA

18700120_1584145061630208_4749709090135057207_n

W dniu 28 maja w Skarszewach odbyła się jubileuszowa XX edycja Biegów ulicznych im. Jana Kielasa. W tym roku oprócz biegów dla dzieci i młodzieży zorganizowano bieg główny na dystansie 10 km (jedna pętla). Trasa przebiegała ulicami miasta i nie tylko. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba zawodników –392. W biegach dzieci i młodzieży -271, wśród seniorów – 121. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich biegaczy pamiątkowe medale, dla uczestników biegów towarzyszących worki sportowe, a dla zawodników biegu głównego koszulki. Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła dekoracja zwycięzców w której uczestniczyli: Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Brzoskowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rafał Młyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Kamiński i nestor LZS-ów Henryk Burczyk. GOSiR składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy biegowej m.in. sponsorom, policji, OSP w Skarszewach, RW PZ LZS w Gdańsku, wolontariuszom, współorganizatorom.

Sponsorzy biegu: Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim odział Skarszewy, Firma Oerlich, Firma Hamond, Firma Investment Trading Consulting, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Firma Papudajnia, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne, Gminna Energetyka Cieplna.
Poniżej przedstawiamy najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Klasyfikacja biegu głównego:
https://elektronicznezapisy.pl/…/u3S3a0t8y0V0z1R4…/open.html

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

Kategoria open kobiety
1. Katarzyna Pobłocka 40:18- Lębork
2. Barbara Bączek-Motała 41:59 – Rumia
3. Małgorzata Tuwalska 42:36 – Gdańsk

Kategoria open mężczyźni
1. Mateusz Niemczyk 33:04 – Starogard Gd.
2. Piotr Pobłocki 33:34 – Lębork
3. Arkadiusz Połeć 33:51 – Sopot

Wyniki kobiet wg kategorii wiekowych
Kategoria wiekowa 0-29
1. Katarzyna Pobłocka 40:18 – Lębork
2. Aleksandra Grabias 44:35 – Gdańsk
3. Ilona Ostrowska 57:24 – Tczew

Kategoria wiekowa 30-39
1. Małgorzata Tuwalska 42:36 – Gdańsk
2. Karolina Stachowicz 45:09 – Skórcz
3. Katarzyna Szubert 49:54 – Siwiałka

Kategoria wiekowa 40-49
1. Barbara Bączek-Motała 41:59 – Rumia
2. Bożena Pobłocka 48:38 – Lębork
3. Barbara Byczyńska 49:38 – Starogard Gdański

Kategoria wiekowa 50-59
1. Bożena Znarowska 49:49- Elbląg
2. Krystyna Sadowska 56:53 – Starogard Gd.
3. Wioletta Szarmańska 1:03:21 – Starogard Gd.

Kategoria wiekowa 60+
1. Małgorzata Polinceusz 1:00:46 – Gdańsk
2. Grażyna Łubkowska 1:05:28 – Gdańsk;

Wyniki mężczyzn wg kategorii wiekowych

Kategoria wiekowa 0-29
1. Mateusz Niemczyk 33:04 – Starogard Gd.
2. Arkadiusz Połeć 33:51 – Sopot
3. Marcin Rakoczy 34:40 – Gdynia

Kategoria wiekowa 30-39
1. Maciej Kosiecki 34:11 – Liniewo
2. Michał Mrówka 38:27 – Gdańsk
3. Patryk Wendt 40:25 – Kościerzyna

Kategoria wiekowa 40-49
1. Dariusz Guzowski 36:43 – Trzebielino
2. Wojciech Oliński 37:13 – Malbork
3. Adama Serocki 37:35 – Elbląg

Kategoria wiekowa 50-59
1. Piotr Pobłocki 33:34 – Lębork
2. Ryszard Osiński 38:52 – Malbork
3. Zenon Kaszubowski 42:41- Malbork;

Kategoria wiekowa 60+
1. Tadeusz Filipów 53:36 – Lębork
2. Stanisław Szulist 53:44 – Sobowidz
3. Grzegorz Osiecki 54:10 – Kisielice

Najlepsza zawodniczka i zawodnik Gminy Skarszewy
Katarzyna Gacek
Mateusz Bucholc

Nagroda specjalna – otrzymał ją najstarszy uczestnik imprezy, 82-letni Jacek Bandurski z Sopotu.

WYNIKI BIEGÓW TOWARZYSZĄCYCH
Kategoria I ur. w latach 2010 – 2011 i młodsze (100 m.)
DZIEWCZĘTA:
1. Agata Bielaszewska (Lubichowo)
2. Marta Szultka (Pogódki)
3. Martyna Nasilewska (Gdańsk)
CHŁOPCY:
1. Angelo Prensena (Skarszewy)
2. Ksawery Pryl (Malary)
3. Szymon Stolc (Skarszewy)

Kategoria II ur. w latach 2007 – 2008 – 2009 (500 m.)
DZIEWCZĘTA:
1. Karolina Kropidłowska (Lubichowo)
2. Martyna Kolaska (Lubichowo)
3. Laura Rekowska (Skarszewy)
CHŁOPCY:
1. Michał Łangowski (Skarszewy)
2. Szymon Fijał (Koźmin)
3. Bartosz Pączek (Lubichowo)

Kategoria III ur. w latach 2004 – 2005 – 2006 (900 m.)
DZIEWCZĘTA:
1. Weronika Kropidłowska (Lubichowo)
2. Wiktoria Sulewska (Pogódki)
3. Karolina Ormańczyk (Skarszewy)
CHŁOPCY:
1. Szymon Bielaszewski (Lubichowo)
2. Jakub Stolz (Skarszewy)
3. Paweł Trzeźwinski (Skarszewy)

Kategoria IV ur. w latach 2001 – 2002 – 2003 (1300 m.)
DZIEWCZĘTA:
1. Laura Młyńska(Skarszewy)
2. Kaja Pobłocka (Lębork)
3. Paulina Szupienko (Skarszewy)

CHŁOPCY:
1. Arkadiusz Lubecki (Skarszewy)
2. Mariusz Gdaniec (Skarszewy)
3. Artur Kosznicki (Pogódki)

Tu można zobaczyć zdjęcia z biegów