Skarszewy awansowały do trzeciej ligi rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego !

IMG_8781
Skarszewy awansowały do trzeciej ligi rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego ❗️???.
Dramatyczny dwumecz zakończył się zwycięstwem Skarszewiaków lepszym bilansem setów. Do ostatniego spotkania nie było wiadomo kto otrzyma laurę zwycięzcy. Bohaterem spotkania stał się Bartosz Wroniak który wyprowadził wynik na 6:4. Podwaliny do tego wyniku zrobili Wojciech Tebecio, Zbigniew Główczewski i Szymon Skóra. Wojtek zdeklasował rywali oddając tylko jednego seta w czterech meczach. Żelazną, stałą formą wykazał się Zbigniew Główczewski. Na Zbyszka można było liczyć w każdym meczu czwartoligowym co udowadnia jego bilans i wysoką lokata w rankingu indywidualnym. Szymon Skóra w tym dwumeczu nie miał trochę szczęścia, ale liczyły się sety. Sety decydowały i Szymon też dołożył ich sporo.
 
Jako, że sukces ma wielu ojców podziękować należy:
 
Tomaszowi Wojtanowi za załatwianie wielu trudnych spraw i wprowadzanie do drużyny świetnej koleżeńskiej atmosfery.
 
Wojciechowi Tebecio za wsparcie drużyny ze Skarszew, a to było bardzo duże poświęcenie dla sprawy, bo jako medalista wielu kategorii w Polsce i na świecie bez problemu mógłby grać w rozgrywkach mocniejszych lig.
 
Adamowi Kozikowskiemu z trzeciej ligi tczewskiej który wielokrotnie sparował ze Skarszewiakami i podnosił Nasz poziom sportowy, a także stanie się Naszym zawodnikiem w najbliższym sezonie.
 
Dariuszowi Wycichowskiemu za pomoc przy organizacji ligi i możliwość udostępnienia świetnych warunków do gry w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku.
 
Krzysztofowi Baumgard z Półczna za wiele sparingów z trzecioligową drużyną i wiarę w nas, że nam się to uda.
 
Andrzejowi Skóra za wieloletnie działania w tenisie stołowym w Skarszewach dzięki czemu mamy stoły do treningów i meczów.
 
Krzysztofowi Kopiszka za zorganizowanie dofinansowania z urzędu miasta Skarszewy i wsparcie drużyny, a także od nowego sezonu przyjęcie roli kapitana następnej sekcji czwartoligowej.
 
Annie Friedrich za wielką pomoc przy udostępnianiu sali i wiele cierpliwości kiedy musieliśmy przekładać terminy meczów.
 
Miłym Paniom ze szkoły podstawowej które zawsze Nam otwierały salę i dopingowały Nasze mecze.
 
Szymonowi Skóra za pomoc przy sprawach formalnych i organizacyjnych ligi.
 
Piotrowi Szurgot za pomoc przy wyposażeniu sali na czas barażów, udostępnienie sali i profesjonalne treningi w Starogardzie Gdańskim.